Geoblog.pl    qoobson    Podróże    Tajlandia Indonezja VI 2009    jeszcze tylko jeden dzien...

jeszcze tylko jeden dzien...

Indonezja
Indonezja, Ubud

no i utknelismy w ubud na dobre...

slyszelismy, ze to miejsce gdzie przyjezdzasz na jeden dzien, siedzisz tydzien i dochodzisz do wniosku, ze wlasciwie to chetnie spedzil bys tu reszte zycia

cos w tym jest. kompletnie zmienilisny nasze pierwotne plany i jestesmy tu juz 5 dzien! zostajemy jeszcze na 24h i boje sie, ze poza dzwiganiem plecakow i pchaniem wozka bede musial jeszcze wyrwac age z korzeniami, by ruszyc dalej

centralne polozenie i lagodny klimat, piekne okolice, to chyba nie wystarczy zeby wywrocic komus zycie do gory nogami. ubud ma jednak "to cos". balijczycy powiedza, ze to dobra Karma inni ze chilloutowy nastroj, a jeszcze inni (mniejsza grupa ;), ze odpowiednia morfe.

nawet po gestosci naszego bloga widac, ze udzielilo nam sie wiszace w powietrzu spowolnienie, ale nie myslcie sobie, ze proznowalismy. oj nie!

bylismy w kilku swiatyniach, na tancach, na plantacji kawy, w "fabryce soli", u podnozy wulkanu, w tkalni ikatu, w zakladach zlotnikow, u rzezbiarzy w drewnie, w cechu malarzy, w palacu krola, na targu i w kilku innych ciekawych miejscach.

nawet nie wspominam perturbacji hotelowych. zalmieszcze tylko rade - zmierzajac do ubud zarezerwuj hotelm, a jak chcesz zapamietac to miejsce na dluzej to wybierz Tegal Sari (33$ za najprostszy DBL AC, ale warto wziac cos lepszego)*

z porad turystyczno kulinarnych polecamy: IBU OKA kolo palacu w ubud - serwujace jedno danie - slynne pieczone prosie babi guling, porcja 2-3$ i .... Sari w bocznej drodze kilkaset metrow na wschod od Goa Lawah (bat temple) i ich specjalnosc zakladu czyli rybne nasi campur, pelny obiad dla 3 osob 6$. Obie knajpy w LP Bali & Lombok

Jutro w planach mamy kurs gotowania, a aga wizyte w spa (pewnie wtedy opisze tu poranne gotowanie ;)

Dalej Nusa Lembongan i troche plazy. Z przyczyn organizacyjno rozsadkowych zrezygnowalismy z Gili Islands. One i Jawa musza zaczekac przynajmniej rok, chyba ze znowu wciagnie nas Ubud...

* niestety ceny w ubud przez sporo turystow, ktorzy zostaja tu na dluzej sa wyzsze niz "na prowincji"

Dąbek
Dąbek - 2009-06-15 09:00
Szkoda, że nie zamieściłeś kilku fotek z tych tanców;) Rewelacja, strasznie zazdroszczę ( nawet pomimo przykrych doświadczen z góralkami w Szklarskiej...:))
Pozdrawiam gorąco i do zobaczenia w...niestety dość deszczowej PL

BB,DJ
BB,DJ - 2009-06-15 22:43
Buziaczki dla Was.Wrocilismy dopiero dzisiaj , przed godzina , z Mazur.Wszystko przeczytalismy i serdecznie pozdrawiamy, tesknimy. Zyczymy dalszego , pieknego zwiedzania. Do nastepnego "poczytania", papa

BB
BB - 2009-06-17 12:27
A gdziezescie to zagineli??? zadnych nowych wiesci ?! Co tam u Was slychac? Jak zyje Kluseczka?Buziaki

qoobson
Jakub Stępień