Geoblog.pl    qoobson    Podróże    Tajlandia Indonezja VI 2009    Chillout na Bali

Chillout na Bali

Indonezja
Indonezja, Kedonganan

Dolecielismy na Bali bez przygod. Szybko kupilismy bilet na taksowke (tak, tak) i w mgnieniu oka bylismy w hotelu.

Puri Bambu nas nie zawiodl, tak jak w opisie z tripadvisor jest zaciszny i bardzo balisjki (przynajmniej zgodnie z naszymi wobrazeniami o wyspie, a te jak wiadomo lubia byc kompletnie chybione). Zaleta jest ganek w pokoju, a za tuz za gankiem basen z orzezwiajaca woda i bar z jeszcze bardziej orzezwiajacymi napojami. Tego bylo nam trzeba po duchocie w Bankoku.

Sama miejscowosc bardziej przypomina te znane nam z malezyjskich prowicnji i nie jest to zle skojarzenie. Nie mozna nazwac Jimbaran kurortem pelna geba. To raczej ulicowa wies z kilkoma marketami i innymi punktami uslugowymi (czas na pranie!!). Jego najmocniejsza strana, sa znane na caly swiat, a przynajmniej na cale Bali kanjpy ze swiezym polowem grilowanym i serwowanym jako "sunset dinner" przy swieczkach i akompaniamencie lokalnych muzykow.

Poza kapielami w basenie, drzemka na lezaku, testowaniem lokalnego browaru (Bintang wpisuje sie do hasla chocby piwo bylo z...) i konsumpcja, udalo nam sie zorganizowac jutrzejszy dzien. Nie musielismy dlugo szukac (to mi sie tu podoba) i juz mamy wynajety woz z kierowca na objazd poludniowej czesci wyspy. Poza tym o swicie zmierzamy na targ owocow (dla Majki) i do pralni (dla ludzkosci). Oczywiscie w planach takze sunset dinner, basen itd...

Maja wzbudza ogolny entuzjazm i wyraznie jej sie to podoba. To urodzony podroznik. Dzielnie znosi kazda niedogodnosc, a nowe miejsca, ludzi i wrazenia przyjmuje z odpowiednim dla urodzonego podroznika entuzjazmem. Jest cudowna.

Wracamy do odpoczywania.

Troche tu gorzej z netem - jeden, wolny i platny komp, wiec moga byc male opoznienia w relacjach. Niemniej zacheceni waszymi komentarzami postaramy sie dalej karmic was relacjami z azjatyckiej pordozy we troje.

MAJ

PS. Niech ktos za mnie zaglosuje. Z bolem, ale na PO (kto jest w Wwie?).

A tym razem bez J, bo właśnie się pluska pod prysz
A tym razem bez J, bo właśnie się pluska pod prysz - 2009-06-07 21:41
Za późno. Jestem z natury konformistą i na pewno zgodnie z twoim apelem postawiłbym krzyżyk na PO. Za drobna opłatą mógłbym nawet zaagitować Julitę, a wtedy oddałbyś dwa głosy w cenie jednego. Niestety - po gruszkach, właśnie wróciliśmy spod urny (wyborczej). Ale myślę, że po chwili refleksji i zadumy, byłbyś gotów poprzeć nasz wybór, więc nie ma co rozpaczać.

Newsflash...

Frekwencja zdaje się całkiem niezła. Niestety na własne oczy widziałem głosujących na Libertas. W liczbie dwóch osób. To oznacza, że Zawisza & Co jeszcze przed kolacją przebili prognozy wyborcze o jakieś 100%. Będę informował, bo jeżeli to trend ogólnopolski, może będziecie chcieli zrewidować chęci powrotu do UE.

Pozdrówki i całusy

qoobson
qoobson - 2009-06-08 09:30
no coz, trudno. i tak moje dodtychczasowe wybory to pasmo klesk i porazek, wiec moze i lepiej, ze zamiast wypelniac obywatelskie obowiazki pod sztandarem bialo czerwonym buduje pkb spod czerwono bialego...

BB,DJ
BB,DJ - 2009-06-08 17:01
Pozdrawiamy i przesylamy moc buziakow. Zyczymy milego odpoczynku na Bali no i czekamy na kolejne Wasze wrazenia z wycieczek po wyspie. Jak palec Agi , wszystko juz ok z brzuchami ? A moze by tak jakies zdjecie Majusi??? Calusy

geminus
geminus - 2009-06-08 17:30
Bede na Bali w zimie. Podaj prosze ile placiles za hotel ? Moze jakies inne ciekawe spostrzezenia ? Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki.

qoobson
Jakub Stępień